Eile (14.05.2026) avaldasin blogis postituse pealkirjaga “Miks ma Sildarude teemat käsitlen?“.
Postituse sisuks oli minu enda koostatud tekst. Minu teksti pinnalt tegi ka Delfi artikli, kuid see läks maksumüüri taha.
Aimates, et nii võib minna, kirjutasin ajakirjanikule juba vastuseid edastades: “PS: kuna mul kulus vastamiseks nii palju aega ning Delfi sisu on maksumüüri taga, siis panen selle teksti tõenäoliselt ka enda blogisse üles.”
Päeva lõpus aga jõudis minuni info, et Delfi soovib, et ma võtaksin oma postituse maha, sest see pidavat nende autoriõigusi rikkuma. Keeldumise korral lubati nõudekiri saata.
Saatsin nad pikalt, sest et: mida perset, Delfi? Ma annan teile tasuta lihtlitsentsi enda teksti kasutamiseks, te panete selle maksumüüri taha ja siis ähvardate mind nõudekirjaga minu blogipostituse pärast?
Tsiteerides klassikuid: get fucked 💩
Täna (15.05.2026) hommikul kell 8:18 oli mulle laekunud e-kiri Ekspress Grupp AS juristilt. Jagan siin teiega nende e-kirja ja enda vastust.
EKSPRESS GRUPP AS 15.05.2026 E-KIRI
Tere!
Vastasite Delfi küsimustele, mille tulemusena on ilmunud artikkel https://sport.delfi.ee/artikkel/120583663/sildarude-saaga-kohta-uusi-detaile-paljastav-kart-pormeister-toendeid-tonise-vaarkohtlemisest-on-vaga-palju. Märkasime, et jagate oma vastuseid avalikult kõigi huvilistega lehel https://tavakodanikustnaisterahvas.ee/miks-ma-sildarude-teemat-kasitlen/.
Me ei kahtle selles, et Teie antud vastused kuuluvad Teile, kuid arvestades seda, et teemapüstitus tuli Delfilt, siis hindaksime kõrgelt, kui Te ei jagaks oma blogis sisu, mille autoriõigus kuulub osaliselt ka Delfile. Meie sisu tasuta jagamine tekitab meile varalist kahju ning võib pretsedendina kaasa tuua olukorra, kus ka teised intervjueeritavad asuvad Delfi sisu tasuta jagama. Sooviksime sellist olukorda vältida.
Mõistlikule suhtumisele lootma jäädes
MINU VASTUS
Tere [juristi nimi]
Usun, et sa ei mõtle seda pahaga, aga see näeb hetkel üsna halb välja. Mina kulutasin oma tööpäevast väärtuslikku aega, et panna kirja vastuseid üldlevinud küsimustele: miks ma selle teemaga tegelen, kust ma helisalvestised sain ja mida ma Tõnis Sildaru FB postitustest arvan jms.
Minu vastuste kui teoste autoriõigused kuuluvad mulle ja ainult mulle – siin ei ole mingit ühisautorsust ega kaasautorsust. Autoriõigustega on kaitstav vaid teos, mitte idee. See, et kellelgi tuli idee minult mingeid üldlevinud küsimusi küsida, ei tähenda, et minu vastuste osas tekiks küsijal autoriõigusi.
Andsin heast tahtest Delfile tasuta lihtlitsentsi oma vastuste kui teoste kasutamiseks. Kirjutasin veel e-kirja lõppu: “PS: kuna mul kulus vastamiseks nii palju aega ning Delfi sisu on maksumüüri taga, siis panen selle teksti tõenäoliselt ka enda blogisse üles.”
Kui Delfi soovib ainulitsentsi minu loodud teoste kasutamiseks, et saada müüdavat toodet, siis olete teretulnud mulle järgmine kord vastavasisulise pakkumise tegema.


Lisa kommentaar